Kaunis ja korrektne trepikoda rõõmustab nii elanikke kui ka külalisi ning mis peamine — lisab väärtust teie kinnisvarale. Millest alustada trepikoja rekonstrueerimist ja mida on selle juures oluline tähele panna?

Trepikodasid on väga erinevaid. Mõnda ei ole remonditud 30-40 aastat. Mõne puhul on kasutatud 15 aastat tagasi tehtud remondi käigus mitte kõige sobilikumaid materjale, mille tagajarjel trepikoda laguneb: värv koorub, seinad on täkkeid täis ning aknaraamid lasevad läbi külma ja niiskust. Kõigepealt tuleks korteriomanikel ja ühistul koostada plaan, mida täpselt soovitakse koridoris ära teha ja mis on remondi eesmark. Eesmark võib olla lihtne värskenduskuur, treppide ja trepikäsipuude remont, koridori laiendamine seniste panipaikade arvelt või vastupidi —­ kasutada ära seni kelkude jaoks olnud ala isiklike seinakappide ehitamiseks.

Ent ükskõik millise remondi ja eesmärgi kasuks otsustatakse, kõige tähtsam on leida selles valdkonnas pikaajalise kogemusega ettevõte, kus osatakse anda vajaduse korral konkreetseid ja asjalikke soovitusi. Kindlasti peab remondiettevõttel olema kogemusi just vanade pindade ettevalmistamises ja õige materjali valimises. Teinekord võib õige töötegija leidmine tõepoolest aega võtta, kuid see tasub end pikemas perspektiivis ära.

Küsige julgelt näha eelnevaid soovitusi!

Valitud ehitajaga tuleb kindlasti enne lepingu sõlmimist ja tööde alustamist mitu korda kohtuda ning kuulata tema soovitusi trepikoja viimistlemiseks, et leida mõistlik lahendus. Soovitatav on leida aega ja käia kohapeal vaatamas ka ehitaja seni tehtud töid. Kindlasti ei ole see raisatud aeg, sest ainult eelnevate soovituste abil naeb klient, millist kvaliteeti on oodata tema enda majas, ja ka ettevõttes saadakse paremini aru, mida klient ootab.

Kuna trepikoja viimistlemiseks on mitu võimalust ja materjalide hinnaklassid on väga erinevad, on oluline, et ehitaja ja klient mõistaksid teineteist hästi. 4Seina pakub alati täislahendust: peale viimistluse vahetame ära elektrikilbi uksed, plaadime põrandad, vahetame käsipuud, paigaldame uued postkastid ja valisuksed jne. Miljööväärtuslikes piirkondades tahetakse harilikult säilitada rohkem endisaegset, mistõttu kaasatakse töösse sageli ka disainerid, et tulemus oleks parim. Teeme rõõmuga disaineritega koostööd ja soovitame ka ise klientidele häid sisekujundajaid.

Oleme seda meelt, et kui teha, siis korralikult ja korraga! Rõõm on tõdeda, et ka korteriühistud on läinud järjest rohkem seda teed, et remontida kogu trepikoda korraga, sest remondi “tükeldamisel“ väikesteks osadeks on mitu miinust.

Esiteks läheb rekonstrueerimine tõenäoliselt kallimaks. Teiseks näeb väga hea välja ainult selline trepikoda, kus on tehtud otsast otsani läbimõeldud, kvaliteetne ja põhjalik töö. Ja kolmandaks, kuna ehitus häirib elanikke, paljud tööd tekitavad lärmi ja tolmu, peab ühistu tegema enne trepikoja remonti korteriomanikele piisavalt selgitustööd. Mõistva suhtumiseni on aga keerukas jõuda, kui üks remont ajab teist taga ja töömehed müristavad trepikojas vahelduva eduga.

Parim tulemus saavutatakse kindlasti tellija ja ehitaja (ning disaineri) tihedas koostöös. Tellijal tasub küsida kõike, mis teda trepikoja remondi puhul huvitab, sest nii tellija kui ka ehitaja eesmark on tegelikult üks ja seesama: kaunis ja praktiline trepikoda, mille üle võib uhkust tunda.

Madis Pihelgas
4Seina OÜ
info@4seina.com
www.4seina.ee